Радни састанак

Наша школа је имала част да угости Александра Јовановића, заменика покрајинског секретара за образовање, прописе, управу и националне мањине ‒ националне заједнице, и Војина Јованчевића, помоћника покрајинског секретара за образовање.

Они су у петак 22. јануара 2016.  посетили гимназију „Жарко Зрењанин“ где су са руководством наше и других школских установа у општини Врбас разговарали о стању образовања.

Састанку су присуствовати и представници Средње стручне школе „4.јули“, као и основних школа „Петар Петровић Његош“, „Светозар Милетић“, „20. октобар“, „Братство-јединство“ из Врбаса и „Братство-јединство“ из Куцуре, а локалну самоуправу је представљала Ксенија Бенце, помоћница председника општине Врбас задужена за образовање.

Током састанка учесници су разменили ставове о више тема из области образовања а највише времена посвећено је безбедности ученика у школама, инклузији деце са специјалним потребама и инклузији за даровите ученике.