Сат програмирања

У периоду од 7. до 13. децембра 2015. године ученици наше школе су учествовали у глобалној акцији која носи назив “Сат програмирања“ (Hour of code). Овај глобални покрет достиже десетине милиона учесника у преко 180 земаља са 195,686 догађаја.

Hour of Code је организован je од стране Code.org, непрофитне организације посвећене ширењу информатике тако што омогућава ученицима широм света да испробају један сат програмирања  и науче како оно може бити забавно и једноставно.

Уз подршку професорки информатике ученици су учествовали у овој акцији која се одржавала по групама. Бирали су између кодирања једноставних графичких елемената или туторијала за игре Minecraft, Star Wars, Frozen које је организатор припремио.  На крају су добилиCertificate о успешно oбављеном Сату програмирања