ЗАЉУБЉЕНИЦИ У ЛЕПУ РЕЧ!

Окружно такмичење Књижевна олимпијада одржано је 9.4.2016. године у Карловачкој гимназији, у Сремским Карловцима. Нашу Школу представљали су ученици првог, другог и трећег разреда, заједно са професорима Невеном Малетин, Младеном Ђуричићем и Јасмином Милић.

Десеторо ученика, заљубљеника у лепу реч, постигли су одличне резултате. Похвалимо све учеснике такмичења: Ану Булатовић, ученицу првог разреда; Јелену Митошевић, Мину Јојкић, Анђелу Ђаковић, Милицу Поповић, Милицу Врањеш, Антонију Јовичић, Мину Димитријевић, Милутина Миловића, ученике другог разреда, и Милана Веселицу, ученика трећег разреда. Подсетимо, Милан Веселица је прошле године, поред  многобројних награда и признања, постигао треће место на Републичком такмичењу Књижевна олимпијада.
Поносни смо на наше ученике, резултате које су постигли, посебно на поруку коју шаљу ови млади људи. Књиге би требале да постану наша свакодневница, оне су мелем за душу.

Ове године пласман на Републичко такмичење, које ће се одржати  14.5.2016. године у Сремским Карловцима, оствариле  су Јелена Митошевић и Мина Јојкић, ученице другог разреда, чији је ментор проф. Јасмина Милић. Желимо им да буду успешне на предстојећем такмичењу.

Јасмина Милић, професор