Репортажа о размени средњошколаца (“Под истим кровом”, Радио-телевизија Војводине)

Захваљујући програму размене ученика, у организацији АФС Интеркултура Србија, врбаски гимназијалци добили су прилику да средином марта месеца угосте групу од 19 ученика из Италије.

8. марта они су дочекали своје другаре на београдском аеродрому, и тог дана се упустили у „културолошку авантуру“ која је имала за циљ да повеже средњошколце и да их наведе да самостално открију сличности и разлике двеју култура.

22. марта наши гости су напустили Србију, а оно што ускоро следи је узвратна посета врбаских гимназијалаца, који ће у мају месецу отпутовати на Сардинију. Репортажу о двонедељном дружењу у Врбасу снимила је новинарска екипа емисије Под истим кровом, коју је синоћ емитовала Радио-телевизија Војводине. Снимак из емисије можете погледати на званичном сајту РТВ-а, или ОВДЕ: