Пет ученица остварило пласман на републички ниво такмичења “Књижевна олимпијада”

8. априла у Сремским Карловцима одржано је окружно такмичење Књижевна олимпијада, на које се пласирало укупно осамнаест ученика наше школе. За разлику од претходних година, када је број учесника био нешто мањи, ове године у Карловачкој гимназији око 150 средњошколаца из јужнобачког округа надметало се у знању, а само најбољи успели су да се пласирају на следећи такмичарски ниво.

Међу најбољима из наше школе, издвојило се чак пет ученица: И. Врекић (ученица првог разреда, ментор проф. Јелена Вујовић); Д. Гудељ (ученица другог разреда, ментор проф. Љиљана Медаков Салонски); А. Јовичић, А. Ђаковић и М. Јојкић (ученице трећег разреда, ментор проф. Јасмина Милић). Ученицама и њиховим менторкама желимо много успеха на републичком такмичењу које ће бити одржано 14. маја у Сремским Карловцима.