Две ученице представљају школу на Републичком такмичењу “Српски језик и језичка култура”

У суботу, 27. маја 2017. године, у Тршићу ће бити одржано Републичко такмичење из Српског језика и језичке културе. За пласман на републички ниво такмичења надметало се пет гимназијалки, и све су показале изузетан успех на Окружном такмичењу које је одржано 14. априла у Сремским Карловцима.

М. Бановић, М. Мартиновић и М. Билић (ученице првог разреда) нису оствариле даљи пласман (свим ученицама фалио је један бод за следећи такмичарски ниво), али су Н. Кашаји (ученица трећег разреда) и М. Мајски (ученица четвртог разреда) успеле да се изборе за висок пласман и учешће на Републичком такмичењу. Оне ће се, у суботу, надметати за једно од прва три места на нивоу републике, а на такмичењу ће их пратити менторка – Јасмина Милић, проф. српског језика и књижевности. Овом приликом желимо им пуно среће у даљем такмичењу!