Три ученице награђене на Светосавском конкурсу Народне библиотеке „Данило Киш“

У среду, 21. фебруара 2018. у просторијама Народне библиотеке „Данило Киш“ уприличена је додела награда за ученике чији су литерарни и ликовни радови награђени на овогодишњем конкурсу Светосавски дани. Тема конкурса гласила је  Учитељ Свети Сава ми је својим делима говорио… а у категорији средњих школа, жири је као најбоље издвојио литерарне радове три гимназијалке: Ана Павићевић, I-2 (менторка проф. Јелена Вујовић); Марија Цветићанин, III-4 (ментор проф. Младен Ђуричић) и Наташа Кашаји, IV-2 (менторка проф. Јасмина Милић).

Према речима организатора, жири Светосавских дана је ове године имао прилично тежак задатак јер је од великог броја пристиглих радова требало изабрати најбоље. Након извршене селекције, жири је проценио да су сви награђени радови подједнако добри и одлучено је да они ове године радови неће бити међусобно рангирани. Самим тим, сви ученици су подједнако награђени, а на свечаности су имали прилику и да прочитају своје радове. Свим награђенима овом приликом честитамо и желимо им много успеха на конкурсима који следе!