Награде за гимназијалце на литерарном конкурсу Црвеног крста

Шест ученика Гимназије „Жарко Зрењанин“ награђено је на овогодишњем литерарном конкурсу „Крв живот значи“ у организацији Црвеног крста Србије. Због уједначеног квалитета радова, овогодишњи члан жирија – Бранислав Зубовић, донео је одлуку да радови не буду међусобно рангирани, а награђени су ученици: Марија Цветићанин (ментор: проф. Младен Ђуричић), Бранко Павловић, Милица Војновић, Сања Вујовић, Ивана Продановић и Марко Вукмировић (менторка: проф. Јасмина Милић).

Свечано уручење награда уприличено је 11. маја 2018. године, у просторијама Црвеног крста Врбас, а како је згледала овогодишња додела можете погледати у прилогу који је припремила Телевизија „Бачка“, и том приликом забележила утиске једне од награђених гимназијалки – Марије Цветићанин. Свим ученицима овим путем честитамо на освојеним наградама и надамо се да ће и у наредном периоду наставити да пишу квалитетне текстове!

Фотографије преузете са Фејсбук странице Црвени крст Врбас.