Награде за талентоване гимназијалце на ликовном и литерарном конкурсу Јавне библиотеке „Данило Киш”

У понедељак, 9. маја 2022. године, у просторијама Јавне библиотеке „Данило Киш” уприличена је свечана додела награда за ученике који су награђени на ликовном и литерарном конкурсу који је средином марта месеца расписала ова институција. Тим поводом, четворо ученика Гимназије „Жарко Зрењанин” присуствовало је овој свечаности, а уручење награда испратили су и њихови другови и професори.

Ученик четвртог разреда – Огњен Гавранић, који је до сада више пута награђиван за своје литерарне радове, још једном је потврдио свој таленат за писану реч. Њему је уручена награда у категорији литерарних радова, а на додели га је подржала менторка, проф. српског језика и књижевности – Татјана Бјекић. Уз награђеног матуранта, свечаности су присуствовале и три гимназијалке које су награђене у категорији ликовних радова. Награђене су ученице првог разреда – Мила Цили и Чарна Цвијић, као и ученица другог разреда – Ања Мезеји. Свој таленат оне су показале поигравајући се различитим ликовним техникама, а значајну подршку им је пружила менторка, проф. ликовне културе – Исидора Миљанић.

Награђеним ученицима честитамо, са жељом да и у наредном периоду наставе да нижу успехе!