Гимназија отворила своја врата осмацима из све четири основне школе у граду

У петак, 17. марта 2023, у Свечаној сали Гимназије угостили смо ученике завршних разреда све четири основне школе у Врбасу. Посете осмака организоване су са циљем да се представи план уписа за школску 2023/24. годину, па је том приликом приказана презентација школе, представљене су наставне и ваннаставне активности, а потом је уследио и обилазак зграде школе у пратњи наших ученика. У првој групи Гимназију су посетили осмаци из ОШ „20. октобар” и ОШ „Светозар Милетић”, док смо нешто касније угостили и њихове вршњаке из ОШ „Петар Петровић Његош” и ОШ „Братство јединство”.

За ову прилику, проф. Младен Ђуричић припремио је и квиз знања из опште културе, са жељом да осмацима (након званичне презентације) на нешто другачији начин представи које предмете ће изучавати уколико се определе да своје школовање наставе у Гимназији. У томе су му помогли и ученици који су на најбољи начин представили школу, говорећи о личним искуствима и лепим успоменама које носе из своје Гимназије. Посебну захвалност дугујемо матурантима Јовану Крајиновићу и Милени Мандић, као и ученицима првог разреда – Сари Николић и Алекси Грандићу.

Аутори фотографија: Милена Мандић, IV6 и Лука Билењкиј, II2