Црвени крст Врбаса успешно реализовао још једну симулацију акције добровољног давања крви за наше матуранте

У Свечаној сали Гимназије, 28. априла 2023, Црвени крст Врбасa организовао је симулацију акције добровољног давања крви. Радионица под називом Симулација акције добровољног давања крви замишљена је као припрема ученика четвртог разреда средње школе за учешће на акцијама добровољног давања крви, на искуствен начин, кроз упознавање процедура у току акције добровољног давања крви.

За наше матуранте успешно су рализоване две радионице, којима су присуствовали ученици свих шест одељења четвртог разреда. Радионице су спроведене у сарадњи са наставницима и управом школе, а организатори су констатовали да је један број (пунолетних) матураната већ учествовао у акцијама добровољног давања крви и пре симулације. Они су поручили да је, за све заинтересоване ученике и наставнике, добровољна акција давања крви у нашој школи планирана за 19. мај 2023.