У среду, 13. маја, у организацији Јавне библиотеке „Данило Киш” одржана је свечана додела награда најуспешнијим ученицима на Пролећном конкурсу 2026. Међу награђеним младим ствараоцима нашли су се и ученици Гимназије „Жарко Зрењанин”, који су својим талентом и креативношћу остварили запажене резултате у литерарном и ликовном стваралаштву.
На литерарном конкурсу награђени су: Никола Игњатовић, I-5 (ментор: Татјана Бјекић), Маријана Жежељ, II-5 (ментор: Јасминка Олић Илчешин) и Никола Станић, III-1 (ментор: Младен Ђуричић).
На ликовном конкурсу награђене су ученице Лена Рашковић, I-4 и Лена Грујић, II-2, чији је ментор био професор ликовне културе Дејан Крстић.
Честитамо награђеним ученицима и њиховим менторима и желимо им да наставе да негују свој таленат, креативност и љубав према уметности и писаној речи.
Аутори текста: Јасминка Олић Илчешин и Младен Ђуричић
