У суботу, 16. маја 2026. године, уочи годишњице рођења Десанке Максимовић и у славу поезије, у Ваљеву – граду који је нераскидиво везан за живот и стваралаштво велике српске песникиње – одржана је 57. Републичка смотра рецитатора „Песниче народа мог”.
На овом такмичењу Гимназију је представљала Вишња Бечић, III-1 (ментор: Младен Ђуричић). Вишња је пласманом на републички ниво сврстана међу 33 најуспешнија рецитатора у Србији ове године, а у Ваљеву је имала веома запажен и успешан наступ.
Поред Вишње, на Републичкој смотри учествовало је још двоје наших ученика – Никола Чизмар, III-1 и Сара Николић, IV-1. Они су представљали Културни центар Кула, а за наступ их је припремао Слободан Ногавица, наш бивши колега.
Иако наши ученици нису остварили пласман на финалном такмичењу, својим наступима су оставили веома леп утисак и заслужили све похвале. Честитамо им!
Аутор текста: Младен Ђуричић


