Четири награде за наше ученике на Републичком такмичењу „Светосавље и наше доба 2026”

Ученици наше школе још једном су показали таленат, креативност и посвећеност, остваривши запажене резултате на 34. Републичком такмичењу са међународним учешћем „Светосавље и наше доба 2026”. Својим радовима достојно су представили школу у литерарном и калиграфском делу конкурса.

Свечана додела награда уприличена је 26. маја 2026. године у Историјском архиву града Новог Сада, где су гимназијалци након проглашења резултата и уручења награда имали прилику да обиђу и изложбу поводом 200 година од рођења Светозара Милетића.

У калиграфском делу конкурса учествовало је 463 ученика, а у категорији средњих школа награђени су:

  • место – Сања Пјекни, III-4 (ментор: Младен Ђуричић);
  • место – Јана Драгаш, II-5 (ментор: Јасминка Олић Илчешин).

У литерарном делу конкурса учествовало је 339 поетских и 108 прозних радова, а награђени су:

  • место – Јован Бошњак, I-2 (ментор: Јасминка Олић Илчешин);
  • место – Маријана Жежељ, II-5 (ментор: Јасминка Олић Илчешин).

Честитамо нашим ученицима на изузетном успеху и желимо им да наставе предано да се баве својим талентима, развијају креативност и остварују још значајних резултата у будућности.

Младен Ђуричић и Јасминка Олић Илчешин

Related posts