Двомесечни курс италијанског језика за ученике који учествују у програму размене

Организовањем интензивног курса италијанског језика, Општина Врбас и Канцеларија за младе подржале су наше ученике који преко организације Интеркултура Србија учествују у програму размене средњошколаца.

Посредством ове организације, ученици из Италије ће почетком следећег месеца доћи у наш град и активно учествовати у радионицама које за њих спремамо у Гимназији. Након тога, у мају месецу, наши ученици узвратиће посету, и отићи ће у Каљари, један од највећих градова италијанске покрајине Сардинија.

Пре одласка у страну земљу, гимназијалци ће на часовима италијанског изучавати основе овог језика, како би ускоро могли да остваре што бољу комуникацију са својим вршњацима, и како би до маја месеца били потпуно спремни да се активно укључе у програм који их очекује у Каљарију.

Како је изгледао уводни час одржан у Канцеларији за младе, можете погледати ОВДЕ.