Стадион „Карађорђе“ – место за дружење и надметање у атлетици

Општинско и Окружно такмичење у атлетици за основце и средњошколце, на којем је учествовало близу петсто ученика из око педесет основних и двадесет средњих школа, одржано је у четвртак, 3. маја на стадиону „Карађорђе“ у Новом Саду.

Средњошколци су трчали на 100, 400, 800 и 1.000 метара, штафете и 4×100 метара, потом су бацали куглу и скакали увис и удаљ. Ученици наше школе су, упркос великој конкуренцији коју су чинили средњошколци који се активно баве атлетиком, постигли сјајне резултате на такмичењу. Они су заузели два пета места у дисциплини на сто метара – Нађа Унчанин и Вељко Милић, шесто место у скоку у даљ – Сана Браун, и треће место (бронзана медаља) – Тина Ђаковић у дисциплини скок у вис. Успех гимназијалаца значајан је и због тога што наша школа дуго није учествовала на такмичењима у атлетским дисциплинама, па се надамо да ће овај успех бити вишеструко подстицајан и да ћемо, током наредних година, у још већем броју низати завидне резултате.

Ауторка текста: Сузана Митровић, проф. физичког васпитања