Уручене награде најбољима на конкурсу поводом Светског дана вода

У петак, 22. марта, у просторијама Народне библиотеке „Данило Киш“ уручене су награде ученицима који су се ове године, са својим литерарним и ликовним радовима, издвојили као најбољи на конкурсу „Вода – извор живота“ који је протеклог месеца расписао ЈКП „Комуналац“. Уручење награда с разлогом је уприличено 22. марта, јер се тог дана обележава Светски дан вода. Самим тим, овај датум сам се наметнуо као најбоље решење да се прочитају и изаберу најуспешнији ученички радови чија је инспирација била вода – најважнији и најугроженији природни ресурс.

Како стоји у образложењу жирија, на овогодишњи конкурс пристигла су укупно 324 рада ученика и предшколаца, а од тога 259 ликовних и 65 литерарних радова. Наши ученици показали су изузетан успех, будући да су се имена награђених гимназијалаца истакла у обе категорије, па је тако Марина Мараш, IV4 (ментор Младен Ђуричић, проф. српског језика и књижевности) заузела прво место у категорији средњошколаца на литерарном конкурсу, док је Милош Ловрић, II2 (менторка Силвиа Јелачић, проф. ликовне културе) заузео друго место у категорији средњошколаца на ликовном конкурсу. Овим путем честитамо награђеним ученицима и желимо им да наставе да нижу успехе и на предстојећим конкурсима!

Две фотографије у прилогу преузете са интернет портала Наше место.