Прва награда за Машу Башкот на литерарном конкурсу Народне библиотеке „Данило Киш“

У четвртак, 23. маја, у просторијама Народне библиотеке „Данило Киш“ уручене су награде ученицима који су се, са својим литерарним и ликовним радовима, издвојили као најбољи на Пролећном конкурсу који је расписан у знак сећања на нашег великог писца – Бранка Ћопића. Ученици су овог пута писали на тему „Причајте дуго и с љубављу, али само лепе ствари“, а награде за радове које је стручни жири оценио као најбоље, уручио је песник Златко Васић уочи Фестивала поезије младих који већ више од пола века пружа подршку младима који негују писану реч.

Како стоји у образложењу жирија, на овогодишњи конкурс пристигао је велики број радова, а међу њима се издвојило више од 50 литерарних. Наши ученици и овога пута узели су учешће у великом броју и показали изузетан таленат, а Маша Башкот, IV4 (ментор Младен Ђуричић, проф. српског језика и књижевности) заузела је прво место у категорији средњошколаца на литерарном делу конкурса. Маша је већ следећег дана напустила је школску клупу Гимназије, па је ова награда дошла и као лепо признање за целокупан рад који је показала током школовања. Овим путем јој честитамо и желимо много успеха у даљем школовању!