Спортски дан у оквиру обележавања великог јубилеја – 210 година постојања и рада Гимназије

Поводом обележавања великог јубилеја – 210 година постојања и рада Гимназије „Жарко Зрењанин“, 10. маја уприличен је спортски дан за ученике ове образовне установе. Надметање у неколико спортова одржано је у хали Центра за физичку културу „Драго Јововић“, а организатори ове активности били су наставници физичког васпитања у нашој школи: Данило Њаради, Сузана Митровић, Горан Рахман и Веселин Ђурковић.

Резултат на спортским такмичењима у рукомету, кошарци и одбојци био је у другом плану, а наши наставници упутили су захвалност свим спортским клубовима из општине који су узели учешће на турниру. Ученици врбаске Гимназије веома су заступљени у спортским клубовима, па су се екипе добро познавале и атмосфера је била ревијална и пријатељска. Рекреативни одмор од школских обавеза пријао је ђацима, а сада их очекује завршавање школских активности у којима ће, надамо се, бити успешни исто колико и у спорту.

Ауторка текста: Сузана Митровић, проф. физичког васпитања