Почетак нове школске године

Обавештавамо ученике и родитеље да нова школска година почиње у уторак, 1. септембра 2020. Настава ће се и овог септембра одржавати у две смене, и то према следећем распореду:

• ПРЕПОДНЕВНА СМЕНА: први и трећи разред (А група од 7:30; Б група од 10:30);
  • ПОПОДНЕВНА СМЕНА: други и четврти разред (А група од 13:10; Б група од 16:00).

Напомена: Сатницу звона за прву радну недељу можете погледати ОВДЕ.

Ученици ће наставу похађати у мањим групама (свако одељење подељено је на А и Б групу), а часови ће трајати 30 минута. О свим детаљима везаним за почетак нове школске године (начин уписа у наредни разред, подела ученика у групе, распоред одељења по учионицама, сатница звона, поштовање безбедносних мера током боравка у школи и др.) ученици ће бити информисани од својих одељењских старешина.

Приликом доласка у школу обавезно је поштовање безбедносних мера које су прописане у циљу заштите и спречавања ширења вируса Ковид-19:

• У циљу безбедности ученика и свих запослених у установи, сви су у обавези да током боравка у школи носе заштитну маску тако да она прекрива уста и нос;
  • Приликом уласка у школу потребно је прећи преко постављене дезобаријере и на тај начин дезинфиковати обућу;
  • Приликом уласка у школу потребно је дезинфиковати руке дезинфекционим средством које је постављено у ходницима школе и поред улазних врата;
  • Током боравка у установи неопходно је поштовати физичку дистанцу и држати растојање у односу на друге, најмање два метра;
  • Све административне послове (издавање потврда, уверења и сл.) ученици/родитељи могу обављати путем телефона или у сарадњи са одељењским старешином, како би се избегло непотребно стварање гужве и непосредни контакти свели на минимум;
  • У паузама није препоручено да се ученици задржавају у ходницима школе, већ да (уколико је то могуће) бораве на отвореном простору (у дворишту школе).

Апелујемо на све актере школског живота да, уколико осете знакове инфекције респираторних органа који се могу повезати са симптомима инфекције вирусом Ковид-19 (пецкање и блага бол у грлу, кашаљ, кијавица, цурење носа, повишена телесна температура), остану код куће и јаве се лекару.

Свим ученицима и наставницима желимо добар почетак и успешну школску годину!