Гимназијалци организовано посећују изложбу слика „Јожеф Пехан, век после”

Изложба слика „Јожеф Пехан, век после” привлачи значајну пажњу Врбашана и до сада ју је у Ликовној галерији Културног центра видело више стотина наших суграђана. У протеклој недељи, организоване су и групне посете за ученике ГимназијеЖарко Зрењанин”, са циљем да се и они упознају са делом овог уметника и сликама које су до сада ретко боравиле у галеријском простору. Тим поводом гимназијалци су у мањим групама посећивали актуелну изложбу, а посете су организоване у оквиру часова ликовне културе и изборног програма уметност и дизајн, у пратњи проф. Исидоре Миљанић и проф. Младена Ђуричића.

Јожеф Пехан актуелан је и савремен стваралац и век након своје смрти, а његова заоставштина последњих година побуђује све веће интересовање стручне јавности. Нема сумње да ће и међу нашим гимназијалцима бити оних који ће се једног дана бавити ликовним уметностима, а можда ће им и ванвремени Јожеф Пехан бити инспирација у неком тренутку. То већ наслућују реакције ученика који су, у пратњи својих професора, посетили изложбу „Јожеф Пехан, век после”, и у разговору са водичима (Силвиом Јелачић и Бором Војиновићем), показали велико интересовање за дело Јожефа Пехана.

Напомена: Делови текста преузети са интернет портала vojvodjanski.com