Свечано обележена 214. годишњица постојања и рада Гимназије

Данас је у Свечаној сали Гимназије „Жарко Зрењанин” у Врбасу свечаном академијом обележена 214. годишњица постојања и рада ове признате просветне институције.

По старом обичају, ђачки хор је на самом почетку свечаности извео традиционалну ђачку химну „Gaudeamus Igitur”, након чега се присутнима у препуној сали обратила Татјана Кажић, директорка Гимназије.

Пригодном беседом, проф. др Маријана Дукић Мијатовић, државни секретар у Министарству просвете, науке и технолошког развоја Републике Србије, поздравила је присутне честитајући им овај заиста вредан јубилеј, као једној од три најстарије Гимназије у Србији.

Досадашњи школски кум Рајко Р. Каришић је, у присуству директорке Татјане Кажић, предао своје кумство школском другу и великом пријатељу проф. др Владимиру Копривици, који се бираним речима присетио гимназијских дана, искрено пожелевши садашњем колективу и новим генерацијама велики успех у даљем образовању.

У културно-уметничком програму учествовали су ученици свих разреда Гимназије, који су у менторству професорки Драгане Ристић, Јасмине Милић и Татјане Бјекић припремили неколико музичких композиција и позоришну представу Мај нејм из Драгутин”. Они су побрали искрен и дуготрајан аплауз за свој наступ.

Иначе, колектив Гимназије је током прошле године добио два изузетна признања за свој досадашњи свеукупни рад и допринос култури наше заједнице: Изузетну Вукову награду коју додељује Културно просветна заједница Србије и државно одликовање – Сретењски орден трећег степена, 15.2.2023. године.

Па како да не будемо поносни на нашу Гимназију!

Аутор текста: Рајко Р. Каришић.

Напомена: Делови текста преузети са званичног профила уметничког фотографа Рајка Р. Каришића.