У четвртак, 14. маја 2026, у Инђији је одржано осмо по реду Такмичење у рецитовању за средњошколце и студенте у организацији Завичајног друштва „Ђорђе Војновић”.
Нашу школу је представљало пет ученица: Ена Граховац, III-2 (ментор: Јелена Вујовић), Леа Капетан, III-2 (ментор: Јелена Вујовић), Анђела Баста, III-5 (ментор: Татјана Бјекић), Анђела Медаревић, II-2 (ментор: Јасмина Милић) и Николина Беговић, I-1 (ментор: Татјана Бјекић). Ученице је на такмичење пратио проф. Младен Ђуричић.
Гимназијалке су наступиле у конкуренцији од преко 50 такмичара и својим казивањем поезије оставиле снажан утисак на публику и стручни жири. Иако овога пута нису избориле пласман у финални такмичарски круг, показале су зрелост, сигурност у јавном наступу и изузетан осећај за интерпретацију поетског текста.
Својим наступима достојно су представиле школу, али и градове из којих долазе, који су годинама уназад препознатљиви по неговању рецитаторске традиције и талентованим младим говорницима. Управо због посвећености, труда и уметничког израза који су показале, и њихова имена свакако заслужују да буду истакнута међу запаженим младим рецитаторима.
Аутор текста: Младен Ђуричић

