Фестивал средњошколске кратке приче

КОНКУРС

5. ФЕСТИВАЛ СРЕДЊОШКОЛСКЕ КРАТКЕ ПРИЧЕ

Гимназија Жарко Зрењанин из Врбаса расписује конкурс за 5. ФЕСТИВАЛ СРЕДЊОШКОЛСКЕ КРАТКЕ ПРИЧЕ са циљем афирмисања кратке приче као књижевног жанра и подстицање стваралаштва младих који деле заједничку љубав према писаној речи. Позивамо вас да учествујете тако што ћете нам послати своју кратку причу.

Општи услови конкурса:

• Конкурс је намењен ученицима средњих школа;
  • На Конкурсу нема тематских ограничења;
  • Ученици конкуришу са једном кратком причом написаном на српском језику или на језику националних мањина;
  • Кратку причу (уређену према техничким пропозицијама Конкурса) слати електронским путем на e-mail адресу Фестивала: gimvrbas.fkp@gmail.com;
  • Резултати Конкурса биће објављени на сајту: gimnazijavrbas.edu.rs

Посебни услови конкурса:

• Кратка прича не може бити дужа од 30 редова / 1.800 знакова (при чему се и размак између речи рачуна као знак);
  • Прихватају се искључиво оригинални ученички радови који нису објављени или понуђени за објављивање у другој публикацији;
  • Ученици своје радове достављају у Пријавном формулару који се налази у прилогу Конкурса;
  • Текст приче може бити на ћирилици или латиници (уколико је прича на језику националних мањина, обавезно уз оригинални текст доставити и превод на српски језик);
  • Уз рад доставити пуно име и презиме ученика, назив школе, име ментора, адресу, контакт телефон и e-mail адресу;
  • Крајњи рок за достављање радова је 20. мај 2023. године;
  • Примљени рукописи се не враћају, а организатор Фестивала задржава право на објављивање прича пристиглих на Конкурс;
  • По завршетку Конкурса, ауторима награђених прича биће уручене награде и дипломе;
  • Награђени радови биће штампани у часопису Млади дани;
  • Контакт адреса: gimvrbas.fkp@gmail.com

Награда публике:

• У сарадњи са уредништвом сајта Фуснота, који су покренули студенти и професори Одсека за српску књи-жевност Филозофског факултета у Новом Саду, све приче које пристигну на Конкурс 5. Фестивала средњошколске кратке приче биће објављене на Инстаграм страници и званичном сајту Фусноте (fusnota.rs). У периоду од 20. до 27. маја 2023. књижевна публика и пратиоци наведених страница имаће прилику да гласају за најбољу причу на Инстаграм страници @_fusnota_ а прича која сакупи највише гласова („лајкова”) биће награђена од стране уредништва Фусноте. По истом принципу, уредништво ће наградити и најзанимљивији коментар на неку од објављених прича. На тај начин биће додељене награда публике и награда публици, а прича коју публика оцени као најбољу, биће штампана у Билтену Фестивала заједно са причама које је наградио жири. Доделом ових награда желимо да подстакнемо младе да се прикључе Фусноти и наставе да негују писану реч кроз сарадњу са својим вршњацима и истакнутим едукаторима у области креативног писања.

Организациони одбор Фестивала: др Младен Ђуричић и Јелена Вујовић

(gimvrbas.fkp@gmail.com)