Свечаним програмом обележена 209. годишњица Гимназије

У понедељак, 16. априла 2018. године, обележена је 209. годишњица Гимназије “Жарко Зрењанин”, а тим поводом је, за госте и пријатеље наше школе, уприличен пригодан програм. На почетку свечаности, госте је поздравила директорка школе – Татјана Кажић, и у свом кратком обраћању осврнула се на годину која је иза нас. Она је побројала највеће успехе које су гимназијалци остварили током претходних годину дана, и захвалила се свима који несебично раде на томе да се очува дугогодишња традиција и квалитет по којем је Гимназија препознатљива у свом окружењу. Уз то, директорка је истакла да се полако ближимо јубилеју од 210. година, те додала да се ове године у нашој школи обележава још једна важна годишњица – 65 година постојања школског листа Млади дани. За ту прилику припремљена је изложба „65 година Младих дана“, а директорка је позвала присутне госте да, након свечане академије, погледају поставку изложену у „Галерији 2002“.

Програм у којем је учествовао велики број ученика, марљиво је припреман током претходних месец дана, а гостима је представљен као колаж рецитала, песме и музике. Током трајања програма са гимназијске сцене могли су се чути стихови познатих српских романтичара и модерниста, али и култне и савремене музичке нумере. Читав програм био је у знаку пролећа и песме, а – како су истакли водитељи програма – управо поезија и јесте нешто по чему је препознатљив наш град, па је с разлогом програм започет песмом „Град на песниковој руци“ којом су учесници подсетили на још један јубилеј који се овог пролећа прославља у Врбасу, а то је 50 година од оснивања Фестивала (југословенске) поезије младих.

За свечани програм који је успешно спроведен у дело заслужни су талентовани гимназијалци, али и њихове менторке – Лидија Миљанић, Јасмина Милић и Драгана Ристић које су припремале овогодишњу академију. Стиховима и нотама гимназијалци су са школске сцене слали важне поруке о младости и пријатељству, а програм је свечано затворен необичном изведбом школског хора који се представио са песмом групе С.А.Р.С. – „Лутка“. Свечани програм био је увертира за догађаје који нас чекају у текућој школској години, а са којима започињемо пут ка великом и важном јубилеју који је пред нама.

Галерију фотографија са Свечане академије, можете погледати на званичној Фејсбук страници школе.