Гимназија награђена признањем „Капетан Миша Анастасијевић“ за традицију и високе домете у образовању младих

Крај године је право време када се сумирају резултати рада, додељују награде најуспешнијима и приређују годишња дружења и сусрети. Тако је било и 26. децембра 2018. године, када је у Свечаној сали Матице српске уприличена традиционална додела награда Капетан Миша Анастасијевић“, која се, у оквиру пројекта „Пут ка врху“, додељује најуспешнијим појединцима и институцијама из различитих области привредног и друштвеног живота.

У организацији Медиа инвента, ПК Војводине и Универзитета у Новом Саду, а под медијским покровитељством Радио-телевизије Војводине, додељено је 20 признања за најуспешније актере на територији АП Војводине, а међу лауреатима нашла се и Гимназија „Жарко Зрењанин“ из Врбаса, коју је представљала директорка школе – Татјана Кажић.

Стручни жири, који је радио у саставу: Бошко Вучуревић, председник Привредне коморе Војводине; Перо Зубац, песник и књижевник; и проф. др Радован Пејановић, ректор Универзитета у Новом Саду и председник жирија, образложио је зашто је баш врбаска Гимназија одабрана као најбоља и награђена признањем „Капетан Миша Анастасијевић“ за традицију и високе домете у образовању младих:

Гимназија „Жарко Зрењанин“ основана је давне 1809. године и једна је од три најстарије школе овог типа у нашој земљи. Током два века постојања доживљавала је многобројне трансформације и пратила је судбину средине којој припада, а данас слови за елитну институцију која, инсистирајући на квалитетним и безбедним условима, образује младе и успешне људе препознатљиве по креативности, толеранцији и другарству. Ова школа до сада је изнедрила неколико академика, преко педесет доктора наука и преко стотину магистара. Осим тога, школа је изнедрила и читаву плејаду успешних културних и јавних радника, лекара, професора и успешних привредника, због чега јој с правом пристаје назив МАЛА СОРБОНА. Уз искрене честитке за више од 600 ученика и преко 60 запослених, на постољу за награђене је била проф. Татјана Кажић, директорка врбаске Гимназије која је преузела ово заслужено признање.

Присутне госте у Матици српској, пригодним беседама су поздравили Бошко Вучуревић и проф. др Радован Пејановић, док је Перо Зубац одржао занимљив говор о Марији Трандафил, највећој српској задужбинарки из 19 века. Свечаност је својим наступима употпунио Вокални студио „Орфелин“ из Новог Сада, који је под  диригентском палицом Тамаре Адамов Петијевић, извео химну „Боже правде“, родољубиву песму „Ој Србијо, мила мати“ и свечану Божићну песму.

По завршетку свечаности, за све лауреате и присутне госте, организован је коктел у просторијама Матице српске, а на постољу за награђене ове године су се нашли следећи добитници:

1. Ђорђе Милићевић, потпредседник Владе АП Војводине – Награда за допринос развоју просперитета АП Војводине;
  2. Велимир Унковић, генерални директор „ХИП – Петрохемија“ из Панчева – Награда за најбољег извозника;
  3. Предраг Петричевић, власник и директор „СМБ градња“ из Суботице – Награда за најбољег предузетника у Војводини;
  4. Ристо Дангубић, оснивач компаније „Алинг Група“ из Гајдобре – Награда за животно дело;
  5. мр Жељко Трбовић, председник општине Пећинци – Награда за најбољег менаџера у јавном предузетништву;
  6. Компанија „Президент“ д.о.о. Нови Сад, власник Владо Бошњак – Награда за најбољи бренд Војводине;
  7. проф. др Драган Савић, Клиника за ортопедску хирургију и трауматологију КЦВ – Награда за иновативност и посвећеност лекарској професији;
  8. Гимназија „Жарко Зрењанин“ у Врбасу, директорка Татјана Кажић – Награда за традицију и високе домете у образовању младих;
  9. др Оливера Ђурагић, директор Научног института за прехрамбене технологије Нови Сад – Награда за пословну визију;
  10. Рајкo Ковић, извршни директор за стратегију, развој и заједничке послове у Железницама Србије – Награда за стратешки развој;
  11. “Promaschinen d.o.o.“ Београд, Производни погон Нова Пазова, др Мирко Бућан – Награда за најбољег партнера у Војводини;
  12. проф. др Драган Данкуц, управник Клинике за болести ува, грла и носа КЦВ – Награда за стручност и професионализам у раду;
  13. др Ненад Иванишевић, директор Геронтолошког центра у Суботици – Награда за унапређење пословног амбијента Војводине и Србије;
  14. Радислав Јованов, председник Задружног савеза Војводине – Награда за допринос развоју задругарства у Србији;
  15. Земљорадничке задруге „Клек“, директор Радован Бокић – Награда за најбољег домаћина у Војводини;
  16. Весна Гаћина, новинар, уредник, стваралац из ЈМУ Радио телевизија Војводине (РТВ) – Нагарад за континуитет и квалитет информисања;
  17. Стонотениски клуб „Банат“ Зрењанин, председник Дмитар Мајсторовић – Награда за ванредне спортске резултате и бригу о младима;
  18. Naftachem“ Сремска Каменица, директор Ђорђе Ћуковић – Награда за лидера одрживог развоја;
  19. Апотека „Цвејић“ Нови Сад, мр. фарм Богдан Цвејић – Награда за најбоље услуге;
  20. Весна Станковић, комерцијални директор „Храна продукт“ Салаш Ноћајски – Награда за НАЈ жену у бизнису Војводине.

Фотографије и делови текста преузети са интернет портала Media invent.