Пласман на Окружно такмичење из програмирања

Квалификације за средњошколска такмичења из програмирања се одржавају на Петља порталу, у делу предвиђеном за званична средњошколска такмичења из информатике.

И ове године квалификације су се састојале из три круга. Трећи круг квалификација за такмичење из програмирања одржан је од 16. до 17. фебруара 2019. Нашу школу на овом такмичењу представљала је група ученика од првог до четвртог разреда, који су чланови секције из програмирања. Задатке су решавали у програмски језику C++ и показали су добро познавање овог програмског језика, разумeвањe алгоритама и умeћe алгоритамског изражавања које постајe општe образовна потрeба. Најбољи међу учесницима квалификација био је Марко Недић IV5 који се пласирао на окружно такмичење. Ученике је за такмичење припремала професорка рачунарства и информатике – Светлана Мандић.

Честитамо Марку на резултатима постигнутим у квалификацијама и желимо му пуно успеха у наставку такмичења.

Ауторка текста: Светлана Мандић, проф. рачунарства и информатике