У Свечаној сали Гимназије одиграна представа „Јожеф Пехан, живот и време”

У петак 18. новембра у 18 часова, у пуној сали Гимназије одиграна је позоришна представа ”Јожеф Пехан-живот и време”, као последња манифестација у оквиру обележавања јубилеја ”Пехан-век после”. Присутнима су се обратиле директорка Гимназије, Татјана Кажић, као и руководилац Градског музеја Културног центра, Весна Гргуровић. Захвалиле су се свим учесницима, као и Пехановим потомцима, који су били у публици. Сценарио и режију потписује Боро Војиновић, док су наши ученици (матуранти) били задужени да на сцени оживе уметност Врбаса пре једног века. Програм је отворио гудачки квартет ”String ladies’’, који је извео четири композиције.

Учесници: Лав Андреј Бракус, Сара Гроздић, Марко Секулић, Андрија Чуровић, Урош Булајић, Никола Бјелаковић, Јагош Лаловић, Андреј Загорац, Милан Васиљевић и Лука Билењкиј (техничка подршка). Ментори ученика и стручни сарадници биле су професорке Невена Малетин и Јелена Вујовић. Била је то права прилика да се осети дух и атмосфера једног времена, кроз интересантни живот овог свестраног уметника. Како би све било у складу са временом, костим је донет из Српског народног позоришта у Новом Саду.

Младост и уметност су и овога пута показали сву своју снагу и лепоту.

Прилог припремиле: Невена Малетин и Јелена Вујовић