Гимназијалци посетили Народни музеј и Југословенско драмско позориште у Београду

Група од 48 ученика и наставника Гимназије јуче је посетила Београд. Они су најпре обишли сталну поставку у Народном музеју Србије, у поподневним сатима уживали на Калемегданској тврђави, и за крај вечери погледали представу „Широка земља” у Југословенском драмском позоришту. Топли априлски дан био је испуњен културом, осмесима и дружењем, а све је употпунила трагикомедија Артура Шницлера коју су маестрално одиграли: Војин Ћетковић, Марија Вицковић, Светлана Бојковић, Срђан Тимаров, Милена Васић, Милица Михаиловић, Алексеј Бјелогрлић, Петар Бенчина и Ирфан Менсур.

Ученике су на путу пратили професори Младен Ђуричић, Јелена Матовић, Сузана Митровић и Дејан Крстић.