Гимназијалци освојили 80.000 динара за школу и наградно путовање на 16. квизу знања „Колико се познајемо”

У конкуренцији од 32 средње школе које су учествовале у 16. сезони квиза Колико се познајемо, екипа наше школе освојила је високо треће место. Гимназију су представљали: Исидора Ђукић, Стефан Глођовић, Никола Гордић и Луна Драшковић, ученици другог разреда, а њихов ментор био је проф. др Младен Ђуричић.

Ова екипа најпре је прошла квалификационо такмичење у Старој Пазови и захваљујући високом знању остварила пласман у полуфинални такмичарски круг. Полуфинале је одржано у телевизијском студију РТВ-а, када су пред камерама заузели прво место и остварили директан пласман у финале овогодишњег квиза. Коначно, у петак, 31. маја 2024. одржано је и финално такмичење где су се наши ученици надметали у знању са четири најбоље средње школе из Војводине. У финалном такмичарском кругу заузели су треће место, а као награду за уложени труд и знање освојили су 80.000 динара за школу и едукативно наградно путовање у иностранство.