Учесници програма размене дочекали пријатеље из Италије на аеродрому “Никола Тесла”

Осамнаест гимназијалаца који ове школске године учествују у програму размене ученика (у огранизацији АФС Интеркултура Србија) 9. марта у јутарњим часовима приредили су топлу добродошлицу својим новим пријатељима из Италије. Наиме, током јучерашњег дана, група од двадесет чланова допутовала је у Србију из италијанског града Каљарија, па су се представници наше школе организовали и приредили им несвакидашњи дочек, који ће несумњиво памтити и домаћини и гости.

Гимназијалци су се, заједно са професоркама-координаторима Снежаном Шкрбић и Бранком Прекић, у раним јутарњим часовима упутили ка Београду, где су на аеродрому “Никола Тесла” дочекали италијанску делегацију. Дочек су обележили тако што су разменили српску и италијанску заставу, и на тај начин започели дружење које ће трајати неколико недеља, и – како се већ сада чини – прерасти у дугогодишње пријатељство. Након сусрета и упознавања, група од 40 учесника у размени, искористила је леп дан, па су већ првог дана обишли знаменитости српске престонице, међу којима су и Храм Светог Саве, Италијански Културни центарНародна скупштина Републике Србије и Калемегданска тврђава. О томе како је изгледао први дан њиховог дружења и упознавања, сведоче и фотографије у прилогу: