48 ученика учествовало у манифестацији “Крос РТС-а”

48 врбаских гимназијалаца данас је учешћем подржало реализацију манифестације Крос РТС-а. Реч је о атлетској манифестацији која се традиционално одржава под покровитељством Министарства просвете, науке и технолошког развоја, а која је ове године планирана за петак, 12. мај. Учешће у програму узело је око пола милиона младих људи широм Србије, а позиву су се одазвали и ученици наше школе.

Крос РТС-а ове године је организован у оквиру зграде школе, а реализован је под надзором проф. физичког васпитања – Веселина Ђурковића. Трка је започела у предвиђено време, а зацртану путању прешло је укупно 48 ученика. Прво место у школи заузео је С. Потежица, ученик трећег разреда, а резултати по категоријама су следећи:

МОМЦИ: ДЕВОЈКЕ:
С. Потежица, III6 (прво место) И. Ивановић, II3 (прво место)
М. Олујић, I1 (друго место) Д. Ковачевић, II2 (друго место)
Њ. Радовић, III1 (треће место) Л. Мушикић, III3 (треће место)
Т. Гатарић, II2 (четврто место) Ј. Матијашевић, II2 (четврто место)
Б. Миловић, III6 (пето место) И. Живојнов, I2 (пето место)

Свим ученицима честитамо, и захваљујемо им се што су подржали манифестацију Крос РТС-а.