Проф. др Бранко Видицки одржао занимљиво предавање из области екологије

У претходном периоду, ученици наше школе имали су прилику да присуствују занимљивом предавању из области екологије, које је у Свечаној сали Гимназије одржао проф. др Бранко Видицки. Предавању су присуствовали чланови еколошке секције, али и други ученици школе, а неке од тема које је професор Видицки обрадио биле су:

1. Негативан утицај човека на животну средину;
  2. Развијање позитивне еколошке свести код младих;
  3. Загађивање површинских и подземних вода;
  4. Загађивање ваздуха;
  5. Еколошки проблеми у насељеним местима;
  6. Рециклажа;
  7. Утицај савремених трендова на човека и животну средину.

Проф. др Бранко Видицки радни век је провео на Пољопривредном факултету у Новом Саду, а свој научни рад посветио је управо еколошким питањима. До сада је објавио велики број радова из ове области, а докторирао је 2006. године са темом: Модел управљања биохазардним отпадом. Предавање одржано у нашој школи професор је прилагодио гимназијалцима, па је о еколошким питањима говорио на врло занимљив и иновативан начин. Општи утисак је да су његова предавања била вишеструко корисна за све присутне.

Ауторка прилога: Ана Перишић, проф. биологије