Гимназијалци присуствовали трибини поводом обележавања Дана планете Земље

У четвртак, 26.4.2018. у сали биоскопа “Југославија” одржана је стручна трибина намењена презентацији научно-истраживачких резултата из области заштите животне средине и алтернативних извора енергије. Ова дискусија одржана је поводом обележавања Дана планете Земље, а имала је за циљ развијање свести код младих о очувању животне средине.

Трибини су, у пратњи професорке географије – Диане Јакић, присуствовали ученици трећег разреда наше школе. Они су били учесници занимљиве трибине и предавања које је, испред Организације проналазача Србије, одржао академик Бата Симић. Теме које је обухватило његово предавање, између осталог, биле су: гајење биљака без земље, производња зелене хране за животиње, добијање енергије путем обновљивих извора, обрада земљишта без машина са моторима са унутрашњим сагоревањем, начин решавања проблема Великог бачког канала, као и разговор о томе како да канал буде плован у периоду 6-8 година.

Ауторка текста: Ана Перишић, проф. биологије