У сарадњи са Еколошким покретом одржан јавни час у Бачкој Тополи и посета Зобнатици

У уторак, 17.4.2018. волонтери Еколошког покрета Врбаса у центру Бачке Тополе још једном су активно подржали оправдано незадовољство грађана ове општине, због загађивања реке Криваје, једине аутохтоне речице у Војводини. Педесет волонтера Еколошког покрета Врбаса, ученика Гимназије “Жарко Зрењанин” у Врбасу, ССШ “4. јули” из Врбаса, ОШ “Петар Петровић Његош” из Врбаса и Средње медицинске школе из Сомбора, демонстрирали су бригу за животни амбијент грађанским активизмом. Скуп су медијски испратили и чланови “Зелене патроле” из Новог Сада.

Ученици су се активно укључили и пружили несебичну помоћ, а њихов волонтеризам награђен је излетом на Туристички центар Зобнатица, где су посетили ергелу расних коња и Музеј коњарства. Извођење ове активности омогућено је реализацијом Пројекта “Оснаживање одговорности и обавеза за бољу животну средину”, који се реализује уз подршку програма CSOnnect, који спроводи Регионални центар за животну средину (РЕЦ). Програм финансира Шведска агенција за међународни развој и сарадњу (SIDA). Како су изгледале наведене активности можете погледати на фотографијама у прилогу.

Делови текста преузети са званичног сајта Еколошког покрета Врбаса.