Успех гимназијалаца на Окружном такмичењу из српског језика и језичке културе

У суботу, 13. априла, у просторијама Карловачке гимназије, одржано је Окружно такмичење из српског језика и језичке културе за ученике средњих школа. Четрнаест ученика наше школе узело је учешће на овом нивоу такмичења:

• Први разред – Вук Апостоловски, Ивана Мирковић, Маријана Пејовић (Јасмина Милић, ментор ученика); Огњен Гавранић, Ања Гузина, Милица Стојановић, Милица Радошевић, Јована Стељић (Љиљана Медаков Салонски, ментор ученика);
  • Други разред – Милош Ловрић, Ивана Продановић, Јана Милетић, Дајана Лаловић, Никола Миловић (Јелена Вујовић, ментор ученика); и
  • Трећи разред – Мартина Бановић (Лидија Миљанић, ментор ученика).

Пласман на Републичко такмичење оставрила су чак четири наша ученика: Никола Миловић, Ања Гузина, Вук Апостоловски и Огњен Гавранић. Наша Гимназија има чиме да се похвали, јер има добре ученике и професоре.

Честитамо свима који су учествовали и показали да негују и чувају српски језик, а онима који су се пласирали на Републичко такмичење, које ће се одржати 26. маја у Тршићу, желимо много среће и успеха.

Ауторке текста: Љиљана Медаков Салонски и Јелена Вујовић