Математичко такмичење „Мислиша 2020“ и ове године окупило велики број гимназијалаца

У четвртак је у просторијама наше школе одржано Национално такмичењеМислиша 2020“ које, сада већ традиционално, организује Математичко друштвоАрхимедес“. И ове године интересовање ученика било је изузетно велико, па је математичке мозгалице решавало преко 80 надарених гимназијалаца. Они су показали изузетан успех у решавању задатака, а сада нестрпљиво очекују резултате који ће показати како су се позиционирали на овогодишњем такмичењу.

У организацији „Мислише 2020“ учествовало је неколико професора (Данило Њаради, Сенка Бајчета, Снежана Шкрбић и Слободан Ногавица) који су се потрудили да такмичење буде спроведено у складу са важећим правилима, а целокупна организација успешно је испраћена од стране координаторке, професорке математике – Мире Бјекић. Свим ученицима овом приликом захваљујемо за труд који су показали и желимо им што успешније резултате на „Мислиши“.