Новчана средства за опремање информатичког кабинета Гимназије по конкурсу Министарства правде

Након краћег пролећног распуста, ученици и запослени у Гимназији „Жарко Зрењанин“ у Врбасу настављају са редовним школским активностима. Тим поводом школу је посетила редакција ТВ „Бачка“ са жељом да наше суграђане упозна са актуелним дешавањима у школи. Један од главних разлога ове посете била је и новост да је, по конкурсу Министарства правде, Гимназија добила средства за опремање информатичког кабинета у износу од непуних 2.000.000 динара. Реч је о конкурсу који је расписан почетком фебруара месеца текуће године, а захваљујући којем је – према речима директорке Татјане Кажић – у школу стигла једна од озбиљнијих инвестиција у последњих неколико година. Новој опреми радују се ученици и запослени у школи, а сигурни смо да ће она у великој мери унапредити наставу у наредним годинама.

У разговору за ТВ „Бачка“ директорка школе истакла је и то да су, током одвијања наставе на даљину и привременог одсуства ученика из школске зграде, у Гимназији обављени радови на уређењу учионица и дворишног дела установе. Посебан акценат стављен је на обнављање дворишних клупа и улепшавање школског парка новим садницама. Гимназију „Жарко Зрењанин“ тренутно похађа 613 ученика који ће имати прилику да користе обновљене ресурсе, а надамо се да ће у школском дворишту уживати и велики број нових гимназијалаца, будући да у наредној школској години Гимназија уписује по два одељења друштвено-језичког, природно-математичког и општег типа гимназије.