Лингвисти настављају са успесима

Иако дуже од годину дана настава има своје специфичне токове којима смо се морали прилагодити, наша школа поноси се ученицима који не одустају од редовног и савесног рада ни у најтежим околностима.

Окружно такмичење из српског језика и језичке културе одржано је 16.5.2021. године у Новом Саду. Гимназију „Жарко Зрењанин“ представљали су Вук Апостоловски и Марија Станков. Наши представници  постигли су изузетан успех. Вук Апостоловски, ученик III2, постигао је 18, док је Марија Станков, ученица IV4,  постигла 16 бодова, од максималних 20. Пласман на републички ниво остварио је Вук, док је само један бод онемогућио даље такмичење нашој матуранткињи.

Републичко такмичење биће одржано 30.5.2021. године на Филолошком факултету, у Београду. До тада остаје да се градиво још једним утврди и да сви заједно подржимо Вука и да Марији пожелимо успешан пријемни испит. Срећно!

Jасмина Милић, ментор