Ирина Папуга поклонила школи примерке књиге „Русинска гимназија”

У оквиру 32. Дана Миколе М. Кочиша, 8. децембра 2022. године Гимназији „Жарко Зрењанин” у Врбасу, која је била матична школа русинским оделењима у Руском Крстуру (1970–1977), уручени су примерци књиге Русинска гимназија (Руска ґимназия), коју потписује Ирина Папуга.

Ауторка књиге лично је посетила нашу школу и том приликом уручила примерке монографије, као и друге пригодне публикације о раду. Поклон књиге примила је Татјана Кажић, директорка Гимназије, а са ауторком су разговарали и Дејан Ђаковић, секретар Гимназије и Оља Русковски, новинарка „Руског слова“. Посета Ирине Папуге присутне је подстакла да се још једном присете богатог историјата наше школе, али и свих људи који су личним залагањем допринели да се оснује прва русинска гимназија која деценијама уназад успешно делује у Руском Крстуру.