Шест ученика учествовало на Окружном такмичењу из математике

Окружно такмичење из математике одржано је 24. фебруара на Математичком факултету у Новом Саду, а нашу школу представљало је шест ученика: Никола Летвенчук I4; Владимир Шашић I4; Никола Миловић I5 и Марко Недић III5 чија је менторка била проф. Мира Бјекић, и ученици четвртог разреда – Николина Вуковић IV3 и Радоња Милутиновић IV3, чији је ментор био проф. Слободан Ногавица. Поред наведених ученика, на окружно такмичење пласирала се и ученица I4 одељења – Милена Никитовић, која због боравка у Истраживачком центру Петница није могла да присусутвује такмичењу.

Ученике су на такмичење ишли у пратњи професорки математике – Сенке Бајчете и Мире Бјекић, а по завршетку такмичарског дела, за све ученике органозовано је дружење и послужење у просторијама факултета, као и низ забавних игрица. Професори ментори су учествовали у прегледању задатака, а на државно такмичење пласирао се ученик четвртог разреда – Радоња Милутиновић. Овом приликом честитамо свим ученицима на постигнутим резултатима, и желимо им нови успех на Државном такмичењу које је планирано за суботу, 10. март 2018. године.

Ауторка текста: Мира Бјекић, проф. математике