Вршњачка едукација на тему одлагања отпада

У понедељак, 7. маја 2018. одржана је вршњачка едукација у сарадњи са Еколошким покретом Врбаса, на тему – Отпад и управљање отпадом. Ученице наше школе – Анастасија Хромиш и Ивана Буквић одржале су презентацију ученицима седмог разреда ОШ “Светозар Милетић”. Сврха едукације било је упознавање са видовима отпада и њиховим правилним третирање, а главни циљ јесте повећање свести о загађењу код младих.

Поред едукације за основце, одржана је и вршњачка едукација на исти тему, намењена ученицима првог и трећег разреда Гимназије “Жарко Зрењанин”. Наше ученице поновиле су радионицу пред својим вршњацима, а након њиховог излагања спроведена је и врло интересантна дискусија на тему отпада и његовог правилног третирања, са посебним ангажовањем ученика прве године. Ова акција такође је спроведена у сарадњи са Еколошким покретом Врбаса.

Ауторка текста: Ана Перишић, проф. биологије