Милани Вујичић прва награда на литерарном конкурсу „Црна Гора – вјечни пламен слободе“

Први литерарни конкурс на црногорском језику, који је расписало Удружење Црногораца Србије „Крсташ“, у сарадњи са Црногорским културно-просвјетним друштвом „Принцеза Ксенија“ из Ловћенца, привукао је пажњу великог броја гимназијалаца.

На конкурсу су учествовали ученици основних и средњих школа, а по објављивању коначних резултата конкурса, стручни жири је песму наше ученице Милане Вујичић (други разред) издвојио као најбољу. Како је прва награда вишедневно путовање на Цетиње, Милана ће са својом менторком Јеленом Вујовић, проф. српског језика и књижевности, почетком јула боравити на Цетињу.

Надамо се да ће овакви конкурси бити мотивација ученицима да и даље пишу, а уз то да буду  сигурни да ће прави квалитет бити препознат, истакнут и награђен.

Браво Милана!

Јелена Вујовић, проф. српског језика и књижевности