Гимназијалци потврдили таленат за уметност

У Народној библиотеци „Данило Киш“ у Врбасу, 19.2.2019. године награђени су најбољи литерарни и ликовни радови ученика основних и средњих школа поводом обележавања Савиндана. Гимназијалци су радо писали и сликали на тему „Мирише дела твојих труд, блистају учења твога речи“. Ово је прилика да млади људи искажу свој таленат. Читање, писање или сликање сјајни су начини да се слободно време искористи, а још када се ваш труд препозна и вреднује, онда је осмех загарантован.

За  литерарне радове награђени су Вук Апостоловски и Василије Делибашић, ученици 1/2 (ментор проф. Јасмина Милић), док су за ликовне радове награђени: Тијана Барјактаровић, 1/1, Огњен Гавранић, 1/5, Вељко Парошки, 1/5, Дејан Мађарев, 2/3 и Ленка Ђурђевац, 3/2 (ментор проф. Силвиа Јелачић).

Честитамо награђенима и желимо да и убудуће уживају у уметничком стварању!

Ауторка текста: Јасмина Милић, проф.