Шаховска симултанка у среду, 27. марта 2019.

Обавештавамо све ученике да ће се у среду, 27. марта 2019. године, у просторијама школе (по завршетку седмог часа) одржати шаховска симултанка. Ова активност биће организована поводом обележавања јубилеја 210 година постојања Гимназије „Жарко Зрењанин“, а сa ученицима ће играти шаховски мајстори – Синиша Шарић и Милош Рогановић.

Организатор симултанке је Синиша Шарић, наставник филозофије у нашој школи, који је уједно и шаховски интернационални мајстор, а такође и двоструки првак Војводине у шаху. Поред њега, симултанку ће играти и бивши ученик наше школе – Милош Рогановић, велемајстор и репрезентативац Србије у шаху.

Позивамо све заинтересоване ученике за учешће у симултанци да се пријаве у школској библиотеци. Број места је ограничен, тако да ће предност за учешће у игри имати ученици који су се први пријавили.