Шаховска симултанка у склопу обележавања јубилеја – 210 година постојања и рада Гимназије

У среду, 27. марта 2019. године, у холу наше Гимназије, поводом прославе јубилеја 210 година од постојања школе, одржана је шаховска симултанка. Учешће на симултанци узело је више од двадесет учесника, од којих су ученици наше школе били најбројнији, а поред њих учествовали су и ученици Основне школе „Петар Петровић Његош“ из Врбаса.

Симултанку су са ученицима одиграли велемајстор Милош Рогановић, бивши ученик школе, и интернационални мајстор Синиша Шарић, наставник филозофије. Читав ток симултанке прошао је у пријатној атмосфери, а добар показатељ заинтересованости учесника је и то да је већина ученика одиграла са шаховским мајсторима две, а понеки ученици чак и три партије, иако је на оваквим манифестацијама уобичајено да се одигра по једна партија.

Са резултатске стране мајстори су били неумољиви, но то је ионако било у другом плану. Читав ток догађаја био је и пропраћен и од стране локалних медија.

Аутор текста: Синиша Шарић, проф. филозофије