Извештај са „Књижевне олимпијаде“

И овог раног пролећа, као и свих претходних, наши ђаци су 30.3.2019. успешно представљали своју школу, Гимназију „Жарко Зрењанин“ из Врбаса, на Oкружном такмичењу „Књижевна олимпијада“ у Сремским Карловцима.

Нашу школу представљало је 26 ученика и 4 професора (ментора). На крају такмичења остварили смо следеће резултате и пласмане:

• Од укупно 10 ученика прве године, 3 ученика су освојила треће место на Окружном такмичењу, и то: Теодора Трбојевић и Ања Жежељ (ментор Љиљана Медаков Салонски) и Ива Остојић (ментор Јасмина Милић)
  • Од укупно 11 ученика друге године 2 ученика су освојила треће место ма Окружном такмичењу, и то: Жељана Перлић и Бојан Њежић (ментор Јелена Вујовић)
  • Од укупно 5 ученика треће године, 3 ученика су освојила треће местo на Окружном такмичењу, и то: Јован Ђуричић, Ивана Врекић и Зорана Гужвица (ментор Татјана Бјекић)
  • 1 ученик трећег разреда Душан Полексић остварио је пласман на Републичко такмичење (ментор Лидија Миљанић)

Све честитке свим ученицима и колегама. До наредне Олимпијаде и нових успеха.

Аутор текста: Татјана Бјекић, проф. српског језика и књижевности