Национално математичко такмичење „Мислиша 2020“

У четвртак, 12. марта, тачно у подне, у просторијама наше школе се одржало Национално математичко такмичењеМислиша 2020“. „Мислиша“ је такмичење у организацији Mатематичког друштва „Архимедес“. Ово је петнаеста година заредом  да се одржава. На њему учествују ученици од првог разреда основне до четвртог разреда средње школе. Задаци су подељени у три групе по тежини, а раде се у зависности од старости учесника до 90 минута. На свако питање се одговара заокруживањем једног од пет понуђених одговора. Максималан број поена је 100.

Ученици наше школе су се радо узели учешће на овом такмичењу. Њих деведесет и двоје се такмичило. Такмичари су постигли задовољавајући успех. Од ученика првог разреда највише бодова освојили су: Јован Крајиновић (64 бода), Теодора Ускоковић (61 бод) и Вељко Ђурковић (60 бодова). Од ученика другог разреда издвојили су се: Ања Гузина и Ања Жежељ са 67 бодова, Игњат Степановић са 63 бода, Мила Стојичић са 62 бода, и Огњен Гавранић и Војин Докнић са 61 бодом. Од матураната највише бодова је имао Младен Маретић и то 69 бодова, што је и највише бодова освојених у нашој школи. Координатор „Мислише“ за нашу школу је професорка математике и рачунарства Мира Бјекић.

Ауторка текста: Мира Бјекић, проф.