Предавање о превенцији ХИВ-а и АИДС-а за ученике трећег разреда

У среду, 27. септембра, ученицима одељења III-4 одржано је предавање о превенцији ХИВ-а и АИДС-а, и то у оквиру програма вршњачке едукације. Занимљиво едукативно предавање одржале су Исидора Шарчев и Јована Мркшић, ученице трећег разреда србобранске гимназије, које су претходно савладале обуку и тако постале вршњачки едукатори из области превенције ХИВ-а, АИДС-а и болести зависности.

Гимназија у Врбасу друга је школа по реду у којој су ученице одржале ово предавање, а оно је реализовано на часу одељењског старешине, и врбаски гимназијалци напустили су предавање пуни позитивних утисака. Ово је било прво едукативно дружење гимназијалаца, и – како поручују вршњачки едукатори – ускоро се надају новом дружењу у нашој школи.