Пројектна настава на тему „Заступљеност медија по старосним групама“

Ученици првог разреда који изучавају предмет Језик, медији и култура урадили су истраживање на тему „Заступљеност медија по старосним групама“. Истраживање су започели у априлу и брижљиво прикупљали резултате, на узорку од тридесетак испитаника, претходно одабране старосне групе. Пратили су медијске навике испитаника, временску и дневну употребу, склоности. Истраживање је трајало око 30 дана.

Највеће интересовање ученика било је за испитанике старосне доби од 3 до 12 година и од 60 и више година. Резултати истраживања нам још једном потврђују да је интернет доминантан медиј, док је од друштвених мрежа најпопуларнији Инстаграм. Заједничко обједињавање свих истраживања кроз презентацију изузетно је урадила ученица Наталија Ћосовић (I3), а општи утисак је да су ученици веома задовољни самим током пројектне наставе.

Ауторка текста: Сања Кецман, проф. француског језика